about us about us sobota, 31 lipca 2021
Wyprawy wędkarskieRejon Dalsland
Piotr Piotrowski z dzikim potokowcem - prawie 6 kg!


GALERIA - DALSLAND
W galerii znajduje się 51 zdjęć z łowiska Dalsland.
Galeria Dalsland


Atrakcje w pobliżu
 • jezioro Vanern
 • miasteczko Bengstfors

  Rejon Dalsland
  Tym razem to nie pstrąg ...

  Rejon Dalsland

  wędkarstwo w szwecji
  Szwecja

  Rejon Dalsland to bez wątpienia jeden z najchętniej odwiedzanych przez wędkarzy obszarów Szwecji. Ulokowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie największego szwedzkiego jeziora - Vänern. Z powodu niewielkiego zaludnienia jest znakomitą propozycją dla wędkarzy ceniących sobie dziewiczą przyrodę oraz odosobnienie na łowisku. Obszar charakteryzuje ogromna liczba jezior: zarówno niewielkich, kilkuhektarowych, jak i też znacznych rozmiarów głębokich akwenów, łączących się w nieraz wielokilometrowe szlaki wodne. Oferujemy Państwu możliwość przeżycia niezapomnianej wędkarskiej przygody nad najlepszymi z tych łowisk. Oczywiście miłośnicy rzecznych połowów także nie będą mieli powodów do narzekań - zajęcia na długie godziny dostarczą im liczne leśne rzeki i potoki, w których nietrudno o spotkanie z wyrośniętymi pstrągami, a nawet trocią.

  Tereny wędkarskie oraz metody połowu

  Rejon DalslandNiemal wszystkie jeziora zapewniają bardzo dobre wyniki w połowach okoni oraz szczupaków, które osiągają tu znakomite przyrosty. Często łowione są zębacze ponadmetrowe, a kilogramowe garbusy nie należą do rzadkości. Warto powiedzieć, iż wiele z akwenów rejonu posiada bardzo przeźroczystą, szmaragdową wodę, co dodatkowo umila wędkowanie. Najskuteczniejszym sposobem połowów jest spinning, choć stosując metodę trollingu (latem i jesienią) nieco częściej doświadczymy brań okazowych szczupaków. Wielką atrakcją niektórych jezior rejonu (szczególnie tych rozległych o dużej głębokości) są łososie oraz gigantyczne wprost pstrągi potokowe, dochodzące nawet do 10 kg! Łowi się ja głównie na trolling przy użyciu smukłych woblerów. Właśnie na jednym z takich akwenów, we wrześniu 2004 r. dyrektor naszego biura Piotr Motyka wraz z Piotrem Piotrowskim (Wędkarski Świat) przeżyli niezwykłą przygodę: podczas dwugodzinnej, popołudniowej tury trollingu złowili kilkanaście pięknych szczupaków (w tym 8 ponadmetrowych!) oraz prześlicznego, Rejon Dalslanddzikiego pstrąga potokowego o wadze równej 6 kg! W galerii po lewej stronie prezentujemy kilka zdjęć z tej wyprawy. Szwedzki przewodnik bardzo się ucieszył z tego wyniku, ale szczerze mówiąc nie był nim zbyt zaskoczony. Twierdził, że na tym jeziorze są okresy, kiedy dziennie można złapać ponad 50 szczupaków, a co piąty przekracza masę 7 kg. Zapytany o potokowce odparł, iż największy, jakiego tu widział, miał ponad 11 kg!

  Wiosna (kwiecień-czerwiec) i okres jesienny (wrzesień-październik) to najlepszy czas na szczupaka. Pstrąga łowimy w kwietniu i maju, a łososie także późną jesienią (październik-grudzień). Okoń oraz biała ryba doskonale biorą zarówno na wiosnę, jak i w pełni lata. Polecamy także sezon zimowy, kiedy spod lodu łowi się największe garbusy.

  Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

  Zakwaterowanie
  i serwis wędkarski


  Warning: Use of undefined constant Dalsland - assumed 'Dalsland' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_dalsland.php on line 16
  1080,- zł
  od osoby za 7 dni*
  Sprawdź szczegóły

  Szczególnie polecamy
  na połów:
  szczupak, okoń, troć, pstrąg potokowy

  Gatunki ryb *
  szczupak ****
  okoń ****
  boleń **
  węgorz ***
  płoć ****
  leszcz ****
  wzdręga ****
  lin ****
  miętus ***
  troć wędrowna ****
  łosoś **
  lipień ***
  pstrąg potokowy ***

  Rekordy
  szczupak ponad 20 kg
  okoń do 2 kg
  pstrąg pot. blisko 11 kg

  Sezon
  szczupak V-X
  okoń cały rok
  pstrąg pot III-VI, IX

  Preferowane metody
  Drapieżniki - spinning, sztuczna mucha, metoda trollingowa (największe zębacze, pstrągi i garbusy).
  Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.

  Dostępność łowiska
  Zarówno z brzegu (przydatne wodery) jak i łodzi (możliwość wypożyczenia silników).

  Limity i ograniczenia
  Wszelkich informacji udzielamy na indywidualne zapytanie.

  *Populacja danego gatunku w łowisku

  **** bardzo duża
  *** duża
  ** średnia
  * niewielka

  Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
  Created by domelon