about us about us sobota, 06 czerwca 2020
Wyprawy wędkarskieDomek 6 - osobowy

Wnętrze domku
Nedre Dalalven Nedre Dalalven Nedre Dalalven
Nedre Dalalven Nedre Dalalven Nedre Dalalven


Przystań nad Färnebofjärden

Przystań nad Färnebofjärden

Łodzie wędkarskie

Łódź Linder
<<< powrót


Nedre Dalälven - zakwaterowanie i serwis wędkarski

W rejonie Nedre Dalälven zapewniamy Państwu bardzo zróżnicowany standard zakwaterowania: od prostych domków campingowych, aż po luksusowe apartamenty w XVII-wiecznym szwedzkim dworze.

Camping nad jeziorem Bysjön

Camping ulokowany jest nad brzegiem jeziora Bysjön, przez które przepływa rzeka Dal. Jezioro to niezłe łowisko szczupaka, sandacza oraz okonia. W pobliżu ośrodka znajdują się bystrza obfitujące w pstrąga potokowego oraz lipienia. Najlepszy okres połowów na bystrzach to wczesna wiosna (kwiecień-maj) oraz wrzesień. Domki na 4-6 osób (10 oraz 15 m kw.). Kuchnia, prysznic, lodówka. WC w osobnym budynku na terenie ośrodka. Niewielka kawiarnia oraz pokoje do wynajęcia - w osobnym budynku. Dostępne łodzie - wiosłowe, jak i z silnikami spalinowymi.

Ośrodek wędkarski nad Färnebofjärden

Położony na półwyspie, pośród sosnowego lasu, nad brzegiem jeziora Färnebofjärden (rezerwat przyrodniczy), słynącego z okazów szczupaka oraz sandacza. 40 komfortowych 6-osobowych domków, pow. 78 m kw. każdy. Salon z TV, w pełni wyposażona kuchnia, prysznic, WC, weranda z meblami ogrodowymi, suszarka do ubrań. Domki oddalone od jeziora i przystani łodziowej o 50-100 m. Na terenie niewielki sklepik z pamiątkami, akcesoriami wędkarskimi i podstawowymi produktami spożywczymi. Dostępne łodzie wiosłowe oraz aluminiowe łodzie Linder z silnikami spalinowymi 4 KM.

Luksusowy Zajazd

Ulokowany pomiędzy dwoma ramionami rzeki Dal, oferuje swoim gościom zakwaterowanie w luksusowych apartamentach, nowoczesnych pokojach hotelowych oraz oryginalnych domkach (dla 3-4 osób) w starej, szwedzkiej zabudowie. Dobre zaplecze konferencyjne oraz restauracja z rewelacyjną kuchnią (zarówno dania szwedzkie jak i kuchnia europejska). Zakwaterowanie charakteryzuje się wysokim standardem i zadowoli każdego turystę. Miejsce posiada swój własny, niepowtarzalny klimat (wielowiekowe tradycje turystyczne).

Łowiska okolic zajazdu to przede wszystkim woda pstrąga potokowego oraz lipienia (Dalälven jest najdalej na południe wysuniętym łowiskiem tej ryby w Szwecji). Najlepszy okres połowów to miesiące kwiecień - maj oraz wrzesień. W lipcu i sierpniu wyniki w połowach ryb łososiowatych, z powodu zbyt cieplej wody, są słabe. Pstrągi i lipienie łowi się przede wszystkim w wartkich bystrzach, za dużymi głazami, gdzie odpoczywają przed dalszą wędrówką. Dostęp do najlepszych miejsc gwarantuje łódka. W pobliżu miejsca zakwaterowania (200 m) znajduje się także spore, głębokie rozlewisko rzeki, w którym mieszkają prawdziwe okazy szczupaka i sandacza. Jest tu także okazały jaź oraz boleń, który, choć nieliczny, dorasta do pięknych rozmiarów (łowiono już sztuki 5-kilogramowe). Dostęp do łowiska z brzegu i z łodzi. Zajazd oddalony jest o 200 m od brzegu rzeki. Dostępne aluminiowe łodzie wędkarskie Linder z silnikami spalinowymi 4-10 KM.

Wioska Wędkarska w przyujściowym odcinku rzeki

Ulokowana nad samym brzegiem rzeki. W hotelu i schronisku pokoje o różnym standardzie, z łazienkami lub bez. Ponadto 26 domków campingowych (w niektórych brak kuchenki - wspólna kuchnia w osobnym budynku). Wszystkie domki posiadają toalety, niektóre prysznice oraz lodówki. Powierzchnia domków od 14 do 21 m kw. Na terenie restauracja. W pobliżu doskonale zaopatrzony sklep wędkarski z dużym wyborem najskuteczniejszych w rzece przynęt (szczególnie much i streamerów). Cała wioska wędkarska to szczególne miejsce - o wieloletniej tradycji wędkarskiej, chyba najbardziej znane łowisko troci wędrownej w Szwecji. Co roku w pogoni za wielkim łososiem lub trocią zjeżdżają tu tysiące wędkarzy z całego świata. Wioska ulokowana jest nad brzegiem przyujściowego, najlepszego odcinka rzeki. Najlepsze miesiące w roku to kwiecień (troć) oraz lipiec (łosoś). Licencje wędkarskie na te okresy trzeba rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Najbardziej atrakcyjny odcinek rzeki liczy 2,5 km i jest ulokowany tuż przy ośrodku. Przejazd na drugi brzeg mostem w miasteczku. Najbliższy sklep spożywczy i restauracja (znakomite potrawy z łososia i troci) są oddalone od ośrodka o ok. 2 km.

Pensjonat

Oferujemy zakwaterowanie w pensjonacie o wysokim standardzie. W bezpośrednim sąsiedztwie doskonałe łowisko dużego szczupaka oraz sandacza. W pobliżu jezioro z okazałymi pstrągami tęczowymi. Pokojeod od 1- do 3-osobowych. Wszystkie z łazienkami.

We wszystkich prezentowanych ośrodkach zapewniamy profesjonalnych przewodników (władających obcymi językami - przeważnie angielskim i niemieckim, oraz niezbędny sprzęt wędkarski. Kompleksowa informacja o łowiskach oraz mapy wędkarskie dostępne w biurze Eventur Fishing.

Warunki pobytu w domkach - przeczytaj koniecznie

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon