about us about us niedziela, 01 sierpnia 2021
Wyprawy wędkarskie
Vastervik
Wspaniała zdobycz z Vastervik


GALERIA - VÄSTERVIK
Vastervik Vastervik Vastervik
Vastervik Vastervik Vastervik
Vastervik Vastervik Vastervik
Vastervik Vastervik Vastervik
Vastervik Vastervik Vastervik

Vastervik

Atrakcje w pobliżu
 • Świat Astrid Lindgren - niezwykły park rozrywki dla dzieci i dorosłych


  Vastervik
  Takie sztuki biorą tu często...  Västervik

  wędkarstwo w szwecji
  Szwecja

  Oferujemy Państwu możliwość wędkowania na jednym z najlepszych łowisk szczupakowych Europy - na legendarnych już szkierach w okolicy miasta Västervik. Leży ono w otoczeniu 4500 płaskich, skalistych wysepek, ciągnących się wzdłuż wschodnich szwedzkich wybrzeży Bałtyku. W lekko słonawej, morskiej wodzie ryby mają znakomite warunki rozwoju i osiągają bardzo szybkie przyrosty masy. Dzięki temu w Västervik dość często łowi się prawdziwe okazy, a przeciętne egzemplarze łowionych ryb również zadowolą gusta największych wędkarskich malkontentów. Malownicze otoczenie łowisk i dobra baza wędkarska sprawiają, że wędkarski urlop w Västervik należy zawsze do dużych przyjemności. Dlatego rokrocznie przyjeżdża tutaj spora grupa stałych bywalców z Holandii, Niemiec, Czech i Polski.

  Ryby

  VastervikDo Västervik jeździ się głównie na szczupaki. O zasobności tego łowiska w okazowe egzemplarze gatunku esox lucius niech świadczy fakt, że od 2003 roku właśnie tutaj odbywają się najbardziej prestiżowe europejskie zawody w połowie szczupaków. Na tej imprezie pada wiele sztuk o długości ponadmetrowej. W wodach zatoki Gamlebyviken żerują duże stada zębatych drapieżników. Nie ma się czemu dziwić, gdyż do dyspozycji mają wielką obfitość pożywienia - olbrzymie ławice śledzi, płoci, leszczy i uklei. Najlepsze pory roku na połowy szczupaka to wiosna (szczególnie wczesna!) i jesień - ryby te żerują wówczas na stosunkowo płytkiej, dobrze nagrzanej wodzie, gdzie skupione są stada drodnicy. Świetnymi łowiskami są małe zatoki z trzcinowiskami, roślinnością zanurzoną i ostrymi spadkami kamienistego dna. Latem ryby te przemieszczają się w stronę otwartych wód Bałtyku i schodzą na głębszą wodę. Na wędce przeciętnie meldują się sztuki w granicach 2 kg, ale złowienie ryby o masie 4-5 kg jest kwestią wytrwałości w poszukiwaniach. W dobrych okresach kilkuosobowa grupa wędkarzy ma w ciągu tygodnia łowienia szansę na kilka okazów w granicach jednego metra długości. Poza szczupakiem w wodach Västervik dość powszechnie występuje okoń, jaź, płoć, leszcz czy węgorz. Wielką atrakcją są też morskie salmonidy - łosoś i troć wędrowna, ale złowienie ich nie jest takie proste. Jednak jeśli trafimy na okres dobrego żerowania, możemy wyjąć nawet kilka egzemplarzy w ciągu jednego dnia. Troć wiosną łowi się w zatokach z cieplejszą wodą, natomiast latem ryba ta przechodzi na głębszą, otwartą wodę. Tam również szukamy łososia - prawdziwego "Króla Bałtyku".

  Preferowane metody połowu

  Szczupaki łowi się przede wszystkim na spinning, choć zarzucona w dobrym miejscu żywcówka też potrafi dać wspaniałe rezultaty. Jeśli chodzi o okonie, aby je dobrze "połowić" należy zmienić szczupakowy sprzęt na lżejszy. Wówczas mamy szansę złowić na gumy czy obrotówki po kilka-kilkanaście dorodnych garbusów. Warunkiem jest również ich wcześniejsze znalezienie na dużym areale wodnym. Przy łowieniu okoni i szczupaków czasem trafi się ładny, bałtycki jaź. Na spinning łowi się również licznie występujące tu trocie wędrowne. Z kolei białą rybę (ich ławice liczą często dziesiątki tysięcy sztuk) łowimy na spławik lub drgającą szczytówkę.

  Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

  Uwaga!

  Na łowisku obowiązuje całkowity zakaz zabierania złowionych szczupaków (tylko "catch and realese"). Nieprzestrzeganie tego zakazu może skutkować nsurowymi konsekwencjami, z wydaleniem z ośrodka włącznie. Ponadto gospodarz wody wyłącza nieraz z wędkowania niektóre zatoki (tarliska) bądź ogranicza stosowanie niektórych metod (np. trolling). Szczegółowe informacje - na zapytanie.  Zakwaterowanie
  i serwis wędkarski


  Warning: Use of undefined constant Vastervik - assumed 'Vastervik' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_vastervik.php on line 13
  1585,- zł
  od osoby za 7 dni*
  Sprawdź szczegóły

  Szczególnie polecamy
  na połów:
  szczupak, troć, łosoś atlantycki

  Gatunki ryb *
  szczupak ****
  okoń ***
  troć ***
  łosoś ***
  leszcz ****
  płoć ****
  wzdręga ****
  śledź ****
  lin **
  jaź ***
  węgorz ***
  karaś **

  Rekordy (2002)
  szczupak 17 kg
  okoń 1.7 kg
  troć 7,1 kg
  łosoś 16,8 kg
  leszcz 4,1 kg
  węgorz 2,4 kg
  wzdręga 1 kg
  lin 3,5 kg
  karaś 1,2 kg

  Sezon wędkarski
  szczupak IV-XI
  okoń V-IX
  troć III-IV i X
  łosoś V-VI
  inne VI-Ix

  Preferowane metody
  Drapieżniki - spinning, trolling (szczupak, okoń, troć), trolling (łosoś), martwa rybka (szczupak), jaź - spinning, węgorz - grunt, biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.

  Dostępność łowiska
  Głównie z łodzi, na terenie campingu Lysingbadet - rownież z brzegu.

  Limity i ograniczenia
  Obowiązuje całkowity zakaz zabierania szczupaka! Z łowiska można zabrać maksymalnie 5 okoni / domek. Gospodarz wody wyłącza z wędkowania niektóre zatoki (tarliska) bądź ogranicza stosowanie niektórych metod (np. trolling). Szczegółowe informacje - na zapytanie.

  *Populacja danego gatunku w łowisku

  **** bardzo duża
  *** duża
  ** średnia
  * niewielka

  Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
  Created by domelon