about us about us sobota, 31 lipca 2021
Wyprawy wędkarskie


Jezioro Viken
Jezioro Viken


GALERIA - JEZIORO VIKEN
Jezioro Viken Jezioro Viken Jezioro Viken
Jezioro Viken Jezioro Viken Jezioro Viken
Jezioro Viken Jezioro Viken Jezioro Viken
Jezioro Viken Jezioro Viken Jezioro Viken
Jezioro Viken Jezioro Viken Jezioro Viken

Jezioro Viken
Jezioro Viken


Jezioro Viken

wędkarstwo w szwecji
Szwecja


Tereny wędkarskie, gatunki ryb, sezon i metody połowu

Viken to rynnowe jezioro o powierzchni około 50 km2, położone pomiędzy największymi szwedzkimi śródlądowymi zbiornikami wodnymi - Vänern i Vättern, z którymi połączone jest poprzez słynny Göta Kanal (Kanał Gotyjski). Dzięki temu na akwenie nie brakuje oznaczeń, ułatwiających pływanie łodzią między licznymi w szwedzkich jeziorach podwodnymi głazami. Akwen parktycznie zewsząd otoczony jest lasami oraz sporadycznie wiejskimi zabudowaniami. Presja wędkarska, poza okresem letnim, jest tutaj praktycznie zerowa. Viken to bardzo rybna woda, zasobna przede wszystkim w dorodne drapieżniki. Obok Vänern i Vättern jezioro uchodzi za jedno z lepszych w tej części Szwecji. A co najważniejsze - nie znane jest jeszcze naszym wędkarzom i dopiero czeka na odkrywców z Polski.

"Nad Viken spędziliśmy trzy dni w listopadzie 2005. Luksusowy domek, w którym mieliśmy przyjemność mieszkać położony był dosłownie na styku lądu i wody, a łódź stała zacumowana na naszej werandzie! Niezbyt głęboka, pełna gęstych trzcin zatoka, nad którą kwaterowaliśmy obdarowała nas wieloma średnimi szczupakami (1 - 4 kg) i kilkoma pięknymi garbusami. Jednak my szukaliśmy większych zdobyczy, które przebywały na głównym plosie jeziora (tak przynajmniej twierdził miejscowy przewodnik), na głębokości 10 - 20 m. Niestety nie było nam dane tam dopłynąć. Mimo 5-metrowej łodzi listopadowy wiatr nie pozwolił poznać największych tajemnic jeziora..."

Jezioro VikenGęste, długie pasma trzcinowisk są wczesną wiosną ulubionymi miejscami występowania szczupaków, z których zresztą Viken słynie. Latem i jesienią ryb należy już szukać na głębszej wodzie i wtedy sprawdza się przede wszystkim trolling. Na całym jeziorze można szukać okoni, dorastających jak zwykle w Szwecji do imponujących rozmiarów. Z kolei głębsze partie jeziora z kamienisto-żwirowym dnem to ostoja sandaczy. W Viken tego cenionego (pod względem wędkarskim i kulinarnym) drapieżnika jest dużo, a ryby ponad 5 kilogramowe nie są tu niczym nadzwyczajnym. Najważniejsza jest jednak lokalizacja sandaczowych łowisk, który występuje na akwenie w kilku charakterystycznych miejscach.
Oczywiście wszystkim klientom naszego biura służymy kompleksową informacją wędkarską na temat jeziora. Dysponujemy także dokładnymi planami batymetrycznymi.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

Zakwaterowanie
i serwis wędkarski


Warning: Use of undefined constant Viken - assumed 'Viken' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_viken.php on line 17
1130,- zł
od osoby za 7 dni*
Sprawdź szczegóły

Szczególnie polecamy
na połów:
szczupak, okoń

Podstawowe dane
Położenie:
360 km od Karlskrony
460 km od Ystad
Powierzchnia:
ok. 55 km2
Średnia głębokość:
11 m
Maks. głębokość:
49 m
Rybostan:
sandacz, szczupak, okoń, płoć, wzdręga, ukleja, leszcz, miętus, węgorz

Gatunki ryb *
szczupak ****
okoń ***
sandacz ****
węgorz ****
leszcz ****
wzdręga ***
lin ****
miętus **

Rekordy
szczupak 16,1 kg
okoń 2,5 kg
sandacz 8,3 kg

Sezon
szczupak IV-XI
okoń V-X
sandacz VI-XI

Preferowane metody
Drapieżniki - spinning, metoda trollingowa (największe szczupaki).
Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.

Dostępność łowiska
Zarówno z brzegu (przydatne wodery!) jak i łodzi (dostęp do najlepszych łowisk).

Limity i ograniczenia
Szczegółowych informacji na temat okresów i pozostałych wymiarów ochronnych udzielamy na indywidualne zapytanie.

*Populacja danego gatunku w łowisku

**** bardzo duża
*** duża
** średnia
* niewielka

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon